Co si feministky všechno nevymyslí! Prý jsou dotčené diskriminací žen, neboť se ženy, na rozdíl od mužů, rozlišují podle rodinného stavu.
Tak nevím, co si o tom myslet. Téma diskriminace je hodně široké a vejde se pod něj kde co. Mně osobně připadají důležitější třeba otázky diskriminace zaměstnanců, či praktiky některých firem a institucí, než pouhé rozlišení dam při oslovení. Oslovení „slečno“ mě někdy spíš naopak potěší, ale asi je to tím, že už dávno nejsem slečna. Na druhou stranu taky nejsem zrovna mladice, takže bych se mohla vskutku oprávněně ohradit. Být slečnou v mém věku dříve nebývalo zrovna lichotivé. Zato dnes už je to celkem normální a ty, co nejsou slečny, jsou často třeba dávno nesezdané, ačkoli oslovení „paní“ už pak zůstává.
Ve Francii, ve Španělsku i v dalších zemích prý tradiční oslovení „slečno“ na některých místech zrušili a tímto opatřením chtějí zabránit obávané diskriminaci. Docela by mě zajímalo, v čem ta diskriminace fakticky spočívala? Copak se ke slečnám chovají ostatní jinak? Žádný konkrétní důvod mě však nenapadá, jediné vysvětlení vidím ve zviditelnění rodinného stavu, které ale stejně není věrohodné. Jedna paní povídala …
Někdy si říkám, jestli se určité věci nepřehání a přiznám se, že mně výmysly feministek občas nejdou na rozum. Myslím, že každý normální jedinec vnímá člověka podle jeho osobnosti a ne podle stavu. Zdá se mi, že rozlišení oslovení je naprostá prkotina a mohly by se řešit úplně jiné, důležitější věci. Ale pokud jste snad, slečny, jiného názoru, tak mi ten můj názor promiňte. Vadí vám odlišnost v oslovení žen?